e-FATURA DÜZENLEMEK ETA İLE ÇOK KOLAY

e-Fatura uygulaması, tanımlanan standartlara uygun olarak elektronik belge biçiminde düzenlenen faturaların, tarafları arasında dolaşımını güvenli ve sağlıklı bir biçimde sağlamak amacı ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan uygulamanın genel adıdır. 

e-Fatura modülümüz aracılığı ile kayıt edilen faturaların, e-Fatura olarak oluşturulması sağlanmaktadır. e-Fatura modülümüzü, zorunluluk kapsamına giren mükellefler veya isteğe bağlı e-Fatura kullanmak isteyen mükellefler kullanabilirler. 

e-Fatura modülümüz ETA:SQL ve ETA:V.8-SQL versiyonlarımızda yer almaktadır. e-Fatura düzenlemek isteyen V-7, V-6 ve EFW kullanan müşterilerimizin, ETA:SQL ve ETA:V.8-SQL'e geçiş yapmaları söz konusudur

 

E-FATURA NEDİR? 

Elektronik Fatura Uygulaması, önceden tanımlanmış kullanıcıların bilgisayar ve internet ortamında, UBL-TR (uluslararası iş dili) standardında ve elektronik belge olarak düzenledikleri faturaları, belirlenen veri aktarım protokolü aracılığı ile gönderen taraftan, alıcı tarafa iletimini sağlayan uygulamadır. 

e-Fatura modülümüz aracılığı ile kayıt edilen faturaların, e-Fatura olarak oluşturulması sağlanmaktadır. e-Fatura modülümüzü, zorunluluk kapsamına giren mükellefler veya isteğe bağlı e-Fatura kullanmak isteyen mükellefler kullanabilir. 

e-Fatura modülümüz, ETA:SQL ve ETA:V.8-SQL versiyonlarımızda yer almaktadır. e-Fatura düzenlemek isteyen V-7, V-6 ve EFW kullanan müşterilerimizin, ETA:SQL ve ETA:V-8-SQL'e geçiş yapmaları söz konusudur.

 

ETA'DA E-FATURA 

Bugün bir endüstri standardı olarak kabul edilen ETA Bilgisayar Programları, yeni bir döneme geçiş olan e-Fatura sürecinde de, kullanıcılarına en uygun, en pratik ve en hızlı e-Fatura çözümünü sunuyor. 

ETA kullanıcıları, ETA:SQL ve ETA:V.8-SQL versiyonlarındaki e-Fatura modülü ile e-Fatura uygulamasına başlayabilirler. Diğer versiyonlarımızı kullanan ETA kullanıcıları ise ürünlerinin sürümünü ETA:SQL veya ETA:V.8-SQL’e yükselterek e-Fatura uygulamasına başlayabilirler. 

e-Fatura uygulamasında özel  entegratör yöntemini seçen ETA kullanıcıları, ETA Bilgisayar – Digital Planet entegrasyon sistemi sayesinde faturalama süreçlerini en hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilirler.

Adım Adım e-Fatura'ya Geçiş

ETA:E-Fatura Modülü Alımı

Başvuru Dilekçesinin GİB'e Gönderilmesi
Fatura Adedine Uygun  Paket Seçimi
Sözleşme Mutabakatının İmzalanması
Proje Entegrasyon Bedelinin Ödenmesi
Müşteri Hesap  Aktivasyonunun Yapılması
Kullanıcı Adı ve Şifrenin Kullanıcıya İletilmes
e-Fatura Uygulamasının  Kullanımına Başlanması